TrustLater VPS

cPanel Sunucularda Full Yedek Alma

Merhaba,

cpanel

 

cPanel sunucularınızı yedekleme için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz,

İlk olarak hangi cPanel sunucunuzun full yedeğini almak istiyorsanız Putty Programı yardımı ile SSH’a root kullanıcısı ile root olarak bağlanıyoruz, ardından aşağıdaki komutu veriyoruz. (Tırnaklar hariç)

“for i in $(ls /var/cpanel/users); do /scripts/pkgacct $i;done”

Yukarıdaki komudu verdikten sonra, Whm panelinizden açmış olduğunuz tüm hosting hesaplarının backupunu /home dizinine almaya başlayacak, ne kadar çok account varsa işlem o kadar uzun süreceğini unutmayınız, yedekleme bittikten sonra tekrar komut satırına düşecek, yedekleme yaparken ……. (nokta, nokta) geçen yerlerde yedek almaya devam eder acele etmeden sabırla beklemeniz gerek, mümkünse internet bağlantınız kopmasın işlem yarıda kalamaması açısından.
Yedekleme işlemini sorunsuz bir şekilde tamamladıktan sonra sıra geldi Alınan Full Yedeklerinizi kendi bilgisayarınıza çekmeye,

WinsCp programını indiriyoruz, Programın kurulumunu yaptıktan sonra çalıştırarak yine aynı şekilde sunucunuza root olarak login oluyoruz, program ftp programı kullanmak kadar basit bir arayüze sahiptir, /home dizini altına giriyoruz, tarih-accountismi.tar.gz şeklinde yedekleri görüyorsunuz, onların tamamını seçerek veya bir kısmını parça parçada yapabilirsiniz, kendi bilgisayarınıza indiriyorsunuz.

Kullanım veya işlemler hakkında takıldığınız veya sormak istediğiniz konularda lütfen bize danışın.

Saygılarımla

Caner,

1 Yorum Yapılmış

Can | Tarih: 18 Ağustos 2014 | Saat: 09:01

2 gündür bununla uğraşiyordum. /home dizinine çekemiyordu iki dakikada shell ile dbi backup edip çektim tavsiyem ssh ile hiç uğraşmayin 2 dk’da shell ile ftpden yada direk site üstünden yedeği alirsiniz

Yorum Yapın

Son Yorumlar

Can demiş ki;

2 gündür bununla uğraşiyordum. /home dizinine çeke...

kaan demiş ki;

Site Gittikce Güzelleşiyor hayırlısı...

Can demiş ki;

Bu gerçekten cok iyi bir anlatım elinize sağlık...

Can demiş ki;

Gerçekten hayatimda böyle bir firma görmedim her k...